Dyrygent

hubertHUBERT HADRO

Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 10 lat, pobierając naukę lekcji gry na akordeonie u p. Zbigniewa Bratkowskiego. Następnie kontynuował naukę na fortepianie i tenorze.

Od 1995 roku jest członkiem orkiestry dętej OSP w Pruchniku. W latach 1999 – 2003 pełnił funkcję organisty w Sanktuarium Maryjnym w Tuligłowach. W 2004 roku ukończył Archidiecezjalny Instytut Muzyki Sakralnej w Przemyślu, uzyskując tym samym uprawnienia kwalifikowanego organisty. Grę na organach doskonalił u pana Jacka Bęsia oraz dr Tomasza Zająca. Jest również absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu, Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi oraz Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W roku 2006 został odznaczony brązowym medalem za zasługi dla orkiestry OSP w Pruchniku. Od 2007 roku jest przewodniczącym jury w corocznym międzyszkolnym przeglądzie kolęd i pastorałek w MOK w Jarosławiu. W latach 2003 – 2013 r. pracował na stanowisku organisty w kościele pw. Trójcy Świętej oo. Franciszkanów – Reformatów w Jarosławiu.

Występował kilkakrotnie w recitalach organowych na scenie Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu, tam również prowadził cykl wykładów pt. „Muzyka w Liturgii” dla Klubu Melomana Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Był uczestnikiem III Seminarium dla Muzyków Kościelnych, Dyrygentów i Organistów w Rzeszowie oraz brał czynny udział w Małopolskich Kursach dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych w Nowym Sączu.

Obecnie pełni funkcję organisty w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Kańczudze, oraz dyrygenta i kierownika muzycznego chóru „Michael”.