O nas

Chór MICHAEL działający przy parafii Św. Michała Archanioła w Kańczudze oraz przy OKMiG Kańczuga, istnieje od 2003 roku i liczy obecnie 30 osób.

     Zespół swoim śpiewem uświetnia przede wszystkim uroczystości  kościelne i patriotyczne nie tylko w naszej parafii, ale również na terenie całej archidiecezji jak i poza nią.  W dorobku swoim posiada bogaty repertuar, który stanowią głównie pieśni i utwory o tematyce religijnej, w tym również znanych kompozytorów takich jak: Mozart,  Moniuszko czy  Verdi.

Od 2013 r. dyrygentem i kierownikiem muzycznym chóru jest Hubert Hadro, który pełni równocześnie funkcje organisty w naszym kościele. Zespół koncertuje wspólnie z takimi artystami jak: dr hab. Jacek Ścibor – tenor prof. Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Archidiecezjalnym Chórem „Magnificat” z Przemyśla pod kier. ks. dr Mieczysława Gniadego.

Nasz chór w ostatnich latach może poszczycić się wieloma sukcesami na szczeblu wojewódzkim, m.in. zajęcie drugiego miejsca na Podkarpackim Przeglądzie Chórów Radymno 2013, zdobycie „Złotego Pasma” podczas Podkarpackiego Przeglądu Chórów Radymno 2014, zajęcie drugiego miejsca  na Regionalnym Przeglądzie Chórów Lubaczów 2015, trzecie miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Radymno 2016 oraz wielu innych wyróżnień.

Chór Michael angażuje się nie tylko w życie religijne parafii ale również  w działalność społeczną i charytatywną. W ostatnich 5 latach pod dyr. Huberta Hadro występował ponad 140 razy. Poza Kańczugą koncertował w 30 innych parafiach w niektórych śpiewając kilkakrotnie m.in. na Jasnej Górze gdzie tworzy oprawę muzyczną corocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców  i Transportowców.