O nas

Chór „MICHAEL” działający przy Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze istnieje od 2003 r. Zespół liczy 35 osób, swoim śpiewem uświetnia przede wszystkim uroczystości i święta kościelne. W dorobku swoim posiada bogaty repertuar, który stanowią głównie pieśni i utwory o tematyce religijnej, w tym również znanych kompozytorów takich jak np. W.A. Mozart, St. Moniuszko, czy G. Verdi.

Od 2013 r. dyrygentem i kierownikiem muzycznym chóru jest p. Hubert Hadro, który pełni równocześnie funkcje organisty w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Kańczudze. Akompaniatorem zespołu jest p. Marcin Kasprzyk. Chór kościelny aktywnie działa i koncertuje nie tylko w parafii, ale również na terenie całej archidiecezji jak i poza nią. Występuje wspólnie z takimi artystami jak np. dr hab. Marek Stefański – wirtuoz i organista Bazyliki Mariackiej w Krakowie, dr Jacek Ścibor – tenor, wykładowca Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, oraz Archidiecezjalnym Chórem „Magnificat” z Przemyśla pod kier. ks. dr Mieczysława Gniadego.

Do najważniejszych wydarzeń i osiągnięć naszego chóru mieszanego w ostatnim czasie należy zaliczyć: zajęcie drugiego miejsca na VII Podkarpackim Przeglądzie Chórów Radymno 2013, zdobycie „Złotego Pasma” podczas VIII Podkarpackiego Przeglądu Chórów Radymno 2014, którego tematyką były pieśni pasyjne, zajęcie  drugiego miejsca w Regionalnym Przeglądzie Chórów Lubaczów 2015 którego tematyką były pieśni Maryjne, udział w XV jubileuszowym festiwalu pieśni wielkanocnej w Kosinie oraz tworzenie oprawy muzycznej liturgii z okazji XX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców i Transportowców na Jasnej Górze.