Rok 2013

Od Marca 2013 r. funkcję organisty w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Kańczudze oraz dyrygenta i kierownika muzycznego chóru „Michael”, objął pan Hubert Hadro. Do ważniejszych wydarzeń i osiągnięć chóru w roku 2013, należy zaliczyć: zajęcie drugiego miejsca na VII Podkarpackim Przeglądzie Chórów w Radymnie, którego tematyką były pieśni pasyjne, uświetnienie liturgii z okazji XVIII Pielgrzymki Kierowców i Transportowców na Jasnej Górze oraz udział i wyróżnienie drugiego stopnia na II Regionalnym Przeglądzie Chórów „Pieśni Maryjne” w Lubaczowie.

Tradycyjnie chór tworzył w kościele parafialnym oprawę muzyczną Liturgii Wielkiego Tygodnia, świąt państwowych 3 Maja i 11 Listopada, odpustów parafialnych, uroczystości Bożego Ciała oraz Pasterki. Ponadto śpiewał na 2 ślubach, w Kańczudze i Tyniowicach.

Szczególnym wydarzeniem które wpisało się w życie chóru, były zorganizowane w dniach 21-22 czerwca 2013 r. warsztaty z emisji głosu prowadzone przez dr sztuki wokalnej pana Jacka Ścibora, znanego tenora i wykładowcy Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Warsztaty zakończone zostały koncertem muzyki chóralnej i organowej zatytułowanym „Laus Tibi, Domine”, którego inicjatorem i organizatorem był dyrygent chóru, Hubert Hadro. Wystąpili: Chór „Michael” z Kańczugi, Hubert Hadro – organy i Jacek Ścibor – tenor. W programie nie zabrakło wielkich dzieł takich kompozytorów jak: J.S. Bach, J. Pachelbel, G. Caccini, C. Franck, Ch. Gounod i St. Moniuszko. Całość koncertu poprowadził pan Bogusław Pawlak, wicedyrektor PSM I st. w Jarosławiu.

24 listopada 2013 roku odbyły się uroczystości związane z zakończeniem Roku Wiary, połączone z jubileuszem 10 lecia powstania chóru oraz wspomnieniem św. Cecylii. Uroczystej eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jan Częczek. Na zaproszenie jubilatów mszę św. uświetnił i z koncertem wystąpił Archidiecezjalny Chór kościelny „Magnificat” z Przemyśla pod dyr. ks. prał. dr Mieczysława Gniadego. Szczególnym punktem uroczystości był występ połączonych chórów. Zespoły wykonały wspólnie takie utwory jak: „Gaude Mater Polonia”, „Czego chcesz od nas Panie”, „Maryjo ja Twe dziecię”, „Ave Maria”, „Jezu zmiłuj się”, i „Laudate Dominum”. Połączonymi chórami dyrygował Hubert Hadro. Wydarzenie to relacjonowało Radio „Fara” oraz gazeta „Niedziela”.

13 grudnia chór gościł pana Marcina Brudka z Radia „Fara”, autora audycji radiowych pt. „Co w diecezji gra”, który przeprowadził wywiad z chórzystami, dyrygentem, jak również dokonał nagrania kilku kolęd. Całość została wyemitowana 22 grudnia, na antenie Przemyskiego Radia „Fara”.

29 grudnia chór tworzył oprawę muzyczną uroczystej liturgii w Kościele parafialnym w Kańczudze, podczas której została poświęcona pamiątkowa tablica, upamiętniająca 56 letnią posługę organisty śp. Adama Najsarka. Po mszy św. chór wystąpił z koncertem kolęd, który dyrygent zadedykował śp. Adamowi Najsarkowi w 20 rocznicę jego śmierci. Gościnnie zaśpiewał Jacek Ścibor – tenor, akompaniował Marcin Kasprzyk. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęło Radio „Fara” oraz jarosławska telewizja internetowa „twoja tv”. Po koncercie odbył się opłatek parafialny. Tym wydarzeniem chór mieszany „Michael” zakończył tegoroczną działalność.