Rok 2018

W mijającym roku nasz zespół większość czasu poświęcił na przygotowania do wielkiego koncertu z racji jubileuszu 15 leci istnienia. Ponadto zaprezentował się 23 razy i odwiedził takie miejscowości jak: Jarosław, Dębno, Dobkowice, Częstochowa, Tyniowice, Pruchnik oraz po raz pierwszy wyjechał poza granice naszego Kraju, koncertując na Ukrainie w Nowym Rozdole.

25 grudnia chór „Michael” tworzył oprawę muzyczną mszy pasterki w kościele parafialnym w Kańczudze. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił dziekan i proboszcz parafii ks. prał. dr Wojciech Pac.

16 grudnia ­na Rynku Miejskim w Kańczudze odbyła się po raz pierwszy wigilia miejska. Inicjatorem i pomysłodawcą tego świątecznego spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło. W części artystycznej tego wydarzenia wystąpili m.in. uczniowie Szkoły Muzycznej w Kańczudze oraz chór „Michael”.

25 listopada w kościele św. Michała Archanioła w Kańczudze miało miejsce wyjątkowe i historyczne wydarzenie muzyczne. Był to koncert dziękczynny z okazji ukończenie prac remontowych i konserwatorskich w kościele, połączony z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz jubileuszu 15 – lecia naszego chóru „Michael” . Wykonawcami koncertu były połączone chóry: Archidiecezjalny chór Magnificat z Przemyśla i chór Michael z Kańczugi, partie solowe wykonała Natalia Darkowska – mezzosopran. Dla licznie zgromadzonej publiczności artyści wykonali najpiękniejsze dzieła zarówno polskiej jak i światowej muzyki sakralnej m.in. takich kompozytorów jak: W.A. Mozart, Ch. Gounod, C. Franck, St. Moniuszko czy O.M. Żukowski. W programie koncertu nie zabrakło również utworów o tematyce patriotycznej. Połączonymi chórami dyrygowali na przemian ks. dr Mieczysław Gniady (dyrygent Archidiecezjalnego chóru Magnificat z Przemyśla) i Hubert Hadro (dyrygent chóru Michael z Kańczugi). Koncert dodatkowo ubogaciły recytacje 12 letniego przemyślanina Aleksandra Zarębińskiego a całość poprowadził pochodzący z Kańczugi Krzysztof Szczepaniak – Główny Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Pani poseł Anna Schmidt – Rodziewicz oraz Andrzej Żygadło Burmistrz Miasta i Gminy Kańczugi, którzy po koncercie złożyli gratulacje i wyrazy uznania naszemu chórowi wręczając na ręce dyrygenta pamiątkowe grawery. Po skończonym koncercie odprawiona była uroczysta eucharystia której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp. Stanisław Jamrozek. Oprawę muzyczną mszy św. tworzyły również połączone chóry. Patronat medialny uroczystości objęła Archidiecezja Przemyska wraz z Radiem Fara oraz Gazeta Jarosławska i Gazeta Nowiny.

18 listopada w parafii św. Mikołaja w Pruchniku została odprawiona uroczysta msza św. ku czci św. Cecylii w intencji Chóru Parafialnego z Pruchnika. Uroczystej eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. dr Rafał Szykuła. Oprawę muzyczną mszy św. tworzył chór „Michael” z Kańczugi pod dyr. Huberta Hadro, który na zaproszenie proboszcza parafii ks. prał. Piotra Kandefera wykonał również po mszy św. koncert religijno – patriotyczny, dedykowany Panu Zbigniewowi Bratkowskiemu – wieloletniemu i oddanemu organiście z Pruchnika.

29 września w naszej parafii, której od wieków patronuje św. Michał Archanioł, miały miejsce uroczystości odpustowe. Uroczystej Sumie przewodniczył i homilię wygłosił ks. Kazimierz Żyłka, dziekan i proboszcz z Ulanowa (diecezja sandomierska). Oprawę muzyczną eucharystii tworzył chór „Michael”.

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w kościele parafialnym w Kańczudze, została oprawiona msza święta dziękczynna za plony. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił dziekan i proboszcz parafii ks. prał. dr Wojciech Pac. Oprawę muzyczną tworzył chór „Michael” wraz z orkiestrą dętą OSP z Kańczugi.

24 czerwca chór „Michael” z Kańczugi odwiedził po raz kolejny parafie pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Antoniego w Tyniowicach. Tym razem brał udział w uroczystościach jubileuszowych 25 lecia kapłaństwa księży rodaków; ks. Piotra i ks. Roberta. Zespół tworzył oprawę muzyczną uroczystej eucharystii po której wykonał krótki koncert pieśni patriotycznych z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.Występ został przyjęty gromkimi brawami, gratulacje wykonawcom złożył proboszcz parafii ks. Jacek Dżoń, który wręczył zespołowi pamiątkowe podziękowanie za wielokrotne uświetnienie śpiewem uroczystości parafialnych, jednocześnie składając chórowi życzenia w roku jubileuszu 15 lecia działalności. Był to już 6 występ naszego chóru w tej parafii.

31 maja  w Uroczystość Bożego Ciała, chór „Michael” tworzył tradycyjnie oprawę muzyczną eucharystii odprawionej w kościele parafialnym w Kańczudze, śpiewem uświetnił również procesje ulicami miasta.

6 maja w parafii Św. Michała Archanioła w Kańczudze na Mszy św. o godz. 1100 miała miejsce instalacja relikwii św. Jana Pawła II w niedawno odrestaurowanej kaplicy Matki Bożej, znajdującej się w kańczuckim kościele. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. dr Tadeusz Kocór, archiprezbiter łańcucki. Uroczystość była połączona z uczczeniem Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, której liturgiczne święto przypada 7 maja. W uroczystości wzięli udział Policjanci z naszego powiatu, którzy ufundowali w roku ubiegłym relikwiarz, a także Wojska Obrony Terytorialnej. Oprawę muzyczną liturgii tworzył chór „Michael”

5 maja chór „Michael” z Kańczugi  wystąpił po raz pierwszy poza granicami kraju. Wspólnie z orkiestrą dętą OSP z Medyki nasz zespół pod dyr. H. Hadro wziął udział w obchodach Dni Kultury Polskiej oraz 10 lecia Towarzystwa Pomocy Polakom „Wielkie Serce” w Nowym Rozdole na Ukrainie. Dla licznie zgromadzonych słuchaczy zarówno z Polski jak i Ukrainy, nasz zespół wykonał krótki koncert pieśni patriotycznych, który został przyjęty z wielkim wzruszeniem i gromkimi brawami.

3 maja w Uroczystość Królowej Polski, w kościele parafialnym w Kańczudze, została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił proboszcz ks. prał. dr Wojciech Pac, oprawę muzyczną tworzył chór „Michael” i orkiestra dęta OSP z Kańczugi.

23 kwietnia w Uroczystość św. Wojciecha chór „Michael” śpiewał podczas mszy św. w kościele w Kańczudze, odprawionej w int. ks. proboszcza Wojciecha Paca z racji imienin.

22 kwietnia nasz zespół odwiedził po raz kolejny Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej i tworzył oprawę muzyczną eucharystii XXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców i Transportowców Państwowej Komunikacji Samochodowej. Pielgrzymka trwała w dniach 21-22 kwietnia na Jasnej Górze. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Oto Matka Twoja”. Wraz z pielgrzymami modlił się ks. Zbigniew Dudek ze Zgromadzenia Paulistów, duszpasterz kierowców i transportowców.  W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 12.00 miało miejsce spotkanie w Sali o. Kordeckiego, a o godz. 14.00 Msza św. w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Zbigniew Dudek a oprawę muzyczną zapewnił chór „Michael” z Kańczugi pod dyr. Huberta Hadro. Zespół zaśpiewał m.in. Modlitwę do Bogarodzicy (O.M. Żukowski), Zmartwychwstał Jezus (ks. M. Gniady) oraz pieśń Ojczyzno ma (ks. J. Popiełuszko) która była premierowym wykonaniem tego utworu i wywołało duże wzruszenie wśród pielgrzymów.

16 kwietnia oprawą muzyczną mszy św. pogrzebowej, zespół „Michael” pożegnał zmarłego kolegę śp. Józefa Słowika. Śpiewał partie tenora w chórze od samego początku. Zawsze pogodny, życzliwy i uśmiechnięty. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie…

29 marca – 1 kwietnia chór „Michael” tworzył tradycyjnie oprawę muzyczną Triduum Paschalnego oraz mszy św. rezurekcyjnej odprawionej w kościele parafialnym w Kańczudze.

25 marca w kościele parafialnym w Kańczudze, chór „Michael” tworzył oprawę muzyczną liturgii niedzieli palmowej, podczas której wykonał tradycyjnie Pasje wg. Św. Mateusza w opr. ks. W. Lewkowicza.

11 marca do parafii Św. Michała Archanioła w Kańczudze z wizytacją kanoniczną przybył ks. bp. Stanisław Jamorozek, który podczas uroczystej sumy udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z Kańczugi i Łopuszki Małej. Oprawę muzyczną tej uroczystej eucharystii tworzył chór „Michael”.

28 stycznia w Hali Sportowej w Kańczudze odbył się tradycyjny już Koncert Noworoczny zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga. W czasie koncertu, który prowadził rodak kańczucki Pan Krzysztof Szczepaniak wystąpili m.in.: Orkiestra Dęta z Łopuszki Wielkiej pod dyrekcją Andrzeja Osmyka, Chór „Michael” z Kańczugi pod dyrekcją Huberta Hadro, uczniowie Szkoły Muzycznej I –go stopnia w Kańczudze oraz Natalia Cieślachowska – sopran, Magdalena Tunkiewicz – sopran, Dagmara Moskwa – sopran i Wojciech Bardowski – baryton.

21 stycznia chór „Michael” wystąpił z koncertem kolęd w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dobkowicach. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorami koncertu byli: Proboszcz parafii ks. Eugeniusz Niezgoda, Sołtys Wsi Dobkowice oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobkowicach.

14 stycznia  w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Dębnie odbył się charytatywny koncert kolęd z którego dochód przeznaczony został na leczenie 11 letniej Niny Dobrowolskiej. Wykonawcami koncertu byli: soliści z Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie, Zespół „Cantilenae” oraz chór „Michael” z Kańczugi pod dyr. Huberta Hadro. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała programu 16 kolęd, a występ naszego chóru został przyjęty gromkimi owacjami. Organizatorami koncertu byli: Proboszcz parafii ks. Tadeusz Barcikowski, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno oraz Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

7 stycznia chór „Michael” gościł ponownie w Kolegiacie Bożego Ciała w Jarosławiu, gdzie tworzył oprawę muzyczną mszy św. po której wspólnie z dr hab. Jackiem Ściborem oraz uczennicami Wydziału Muzyki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu zaśpiewał koncert kolęd. Gratulacje i podziękowanie wykonawcom złożył ks. proboszcz Marian Bocho.

6 stycznia w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Kańczudze odbył się coroczny uroczysty koncert kolęd. Wykonawcami byli; chór MICHAEL pod kier. Huberta Hadro, zaprzyjaźniony z parafią dr hab. Jacek Ścibor – tenor , Michał Dziki – organy, oraz uczennice Wydziału Wokalnego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu;  Anna Bobowicz, Natalia Darkowska, Jagoda Lis, Klaudia Broda i Paulina Makarowska. Partie solową wykonała również Natalia Stącel z Kańczugi (uczennica Wydziału Wokalnego Zespołu Szkół Muzycznych nr.1 w Rzeszowie) oraz 6 letnia Laura Hadro.  Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała programu 18 najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Gratulacje wykonawcom złożył dziekan i proboszcz parafii ks. prał. dr Wojciech Pac. Po koncercie została przeprowadzona zbiórka na leczenie chorej Izy i tradycyjny opłatek parafialny.