Jubileusz 15 lecia chóru „Michael”

25 listopada w kościele św. Michała Archanioła w Kańczudze miało miejsce wyjątkowe i historyczne wydarzenie muzyczne. Był to koncert dziękczynny z okazji ukończenie prac remontowych i konserwatorskich w kościele, połączony z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz jubileuszu 15 – lecia naszego chóru

Wykonawcami koncertu były połączone chóry: Archidiecezjalny chór Magnificat z Przemyśla i chór Michael z Kańczugi, partie solowe wykonała Natalia Darkowska – mezzosopran. Dla licznie zgromadzonej publiczności artyści wykonali najpiękniejsze dzieła zarówno polskiej jak i światowej muzyki sakralnej m.in. takich kompozytorów jak: W.A. Mozart, Ch. Gounod, C. Franck, St. Moniuszko czy O.M. Żukowski. W programie koncertu nie zabrakło również utworów o tematyce patriotycznej. Połączonymi chórami dyrygowali na przemian ks. dr Mieczysław Gniady (dyrygent Archidiecezjalnego chóru Magnificat z Przemyśla) i Hubert Hadro (dyrygent chóru Michael z Kańczugi). Koncert dodatkowo ubogaciły recytacje 12 letniego przemyślanina Aleksandra Zarębińskiego a całość poprowadził pochodzący z Kańczugi Krzysztof Szczepaniak – Główny Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej.
Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Pani poseł Anna Schmidt – Rodziewicz oraz Andrzej Żygadło Burmistrz Miasta i Gminy Kańczugi, którzy po koncercie złożyli gratulacje i wyrazy uznania naszemu chórowi wręczając na ręce dyrygenta pamiątkowe grawery.